• Mida joogatundi kaasa võtta?
    Saue joogasaalis on matid ja pleedid olemas, võimalusel eelista aga alati isiklikke! Kaasa võid võtta oma lambanaha, (jooga)padja ja (termos)pudeli sooja veega. Kõigis saalides on olemas riietusruum, Sauel ja Keilas ka duširuum.

  • Miks jõuda kohale 10 minutit enne tunni algust?
    Joogatundi tuleme kohale veidi varem, et saaksime segamatult ümberhäälestuda ja õigel ajal saginata alustada. Enne ühist alustamist võid teha venitusharjutusi, mediteerida või selili lõdvestuda.  Kui erandkorras siiski kuni 10 min hilined, hoia tulles vaikust ja rahu ning enne harjutustega liitumist võta hetk hingamiseks ja mõttes häälestusmantrate laulmiseks. Regulaarne hilinemine ja varem lahkumine kundalini jooga tunniga kokku ei sobi, sest kogu 1,5t on energeetiline tervik, kus igal osal oluline roll.

  • Milline näeb välja kundalinijooga tund?
    Tundi alustame pranayama ehk hingamisharjutuse ja häälestusmantratega. Seejärel teeme soojenduse ja kriya ehk harjutusteseeria, mis on iga kord erinev. Kriyale järgneb sügav lõdvestus, mil keha saab kogetut sünteesima ja talletama hakata. Kirsiks iga joogatunni tordil on meditatsioon! Pehmelt igapäevaellu naasmiseks loitsime väljahäälestusmantraid. Joogatund kestab 90 minutit.

  • Miks me joogatame paljajalu?
    Paljajalu joogatamine aitab paremini keha tunnetada ning tasakaalu ja maandatust hoida. Jalalabadel olevad refleksoloogilised tsoonid saavad stimuleeritud ning see mõjub tervendavalt nii kehale kui meelele. Kui jalad kipuvad külmetama, võib soojendusharjutuste ja lõdvestuse ajaks sokid jalga jätta.

  • Milleks kanda joogatunnis valget?
    Valge on aurat toetav värv ja omab elektromagnetvälja laiendavat toimet. Heledasse riietumine on enne joogatundi tulekut esimene ja lihtsaim harjutus, et oma tšakraid ja kehasid tasakaalustada. Valge või heleda kandmine aitab häälestuda avatusele ja puhtusele. Kundalinijooga riietus peaks olema naturaalne, kihiline, aga eelkõige mugav, võimaldades vabalt liigutada ja sügavalt hingata.

  • Kas peakate on vajalik?
    Peakate aitab joogatunnis paremini keskenduda ja tõstetud energiat hoida. Samas on sel ka kroontšakrat kaitsev efekt. Peakatet võid kasutada ka ainult meditatsiooni ajal. Kindlasti on see vajalik, kui sul on kalduvus peavaludele! Pea katmiseks sobib nii turban, (toru)sall, rätik, kapuuts kui õhem müts.

  • Kas tundi tulla pigem täis või tühja kõhuga?
    Suurema söögikorra ja joogatunni vahele võiks jääda vähemalt 3 tundi. Nii on sul eri harjutusi tehes oluliselt mugavam ja nende toime ka sügavam. Samas, hommikuses tunnis (kl 10.00) võib päris (öö)tühja kõhuga halb hakata, luba endale kerge hommikueine. Enne sadhanat (kl 5.00) ei sööda. Enne ja pärast tundi joo kindlasti piisavalt vett.

  • Miks ja millist vett juua?
    Puhta sooja vee piisav joomine on lihtsaim ajurveedavõte, millega endale hea seedimine ja tugev tervis tagada. Kõige kergemini on omastatav keedetud ja kuni kehatemperatuurini jahutatud vesi. Harjutamiseks võid juua ka toasooja vett, millele on lisatud nt sidrunit või mett. Kindlasti tuleks lubada endale vähemalt klaas sooja/kuuma vett hommikul ärgates ning enne ja pärast joogatundi! Joogaharjutuste vahel sooja vee lonksamine aitab tunnis käivitunud puhastusprotsesse toetada.

  • Miks tulla tundi lõhna(stama)ta?
    Joogatunnis meeled teravnevad ja harjumatud lõhnad võivad enesetundele kehvasti mõjuda. Seetõttu on hea tulla joogatundi keha, riiete ja pleediga, mis tugevalt ei lõhna. Kui viirukilõhn tekitab allergilist reaktsiooni, siis anna sellest kindlasti õpetajale teada.

  • Kas algkursuse läbimine on eelduseks?
    Algajate kursuse läbimine ei ole Simran Jooga gruppidega liitumise eelduseks. Igas grupis on erineva joogakogemusega joogatajad ja kõiki harjutusi teeme ikka ja ainult oma keha hetkeseisu jälgides ja tunnetades. Küll aga on soojalt soovituslik ühel hetkel mõni algajate baaskursus läbida, et saada kundalinijooga filosoofiast ja tehnikatest põhjaliku ettekujutuse ehk arusaama, mida, miks ja kuidas me joogatunnis täpsemalt teeme. Algajate kursusi korraldavad mitmed õpetajad üle Eesti.

  • Kas kundalinijoogatamisele on vastunäidustusi?
    Tundi on oodatud vähemalt 16-aastased joogahuvilised. Juhul kui põed tõsisemat kroonilist haigust või oled taastumas traumast/operatsioonist, küsi kindlasti eelnevalt oma arstilt, kas võid joogaga tegeleda. Terviseprobleemidest ja traumadest tuleks informeerida ka õpetajat, et ta saaks sulle vajadusel alternatiivseid harjutusi/asendeid või sobivat kodust praktikat soovitada. Jooga pakub paljudele tervisehädadele küll leevendust, kuid ei asenda meditsiinilist ravi.
    Menstruatsiooni esimestel päevadel ei ole soovitatud tulehingamine jm kõhupumpamised ning pööratud joogaasendid.

  • Kas võin rasedana alustada/jätkata kundalini joogaga?
    Kui oled seni joogatanud vähe, siis soovitan alustada/jätkata pehmema rasedate joogaga! Kogenud kundalinijoogataja võib terviseprobleemide puudumise korral tavapäraselt joogatada kuni 120. raseduspäevani. Täpsemad soovitused rasedusaegseks joogaks leiad SIIT. Oma lapseootusest  anna joogaõpetajale teada esimesel võimalusel!
    Pärast sünnitust on esimeseks joogaks kodune vaagnapõhjatreening ja hingamisharjutused. Tavatundidega võib olenevalt taastumisest liituda ca 2-6 kuud pärast sünnitust. Diastaasi korral tuleks kuni tervenemiseni hoiduda mitmetest joogaharjutustest!

  • Mida ma kundalini joogast saan?
    Regulaarse joogatamise mõjud olen enda ja oma õpilaste kogemuste põhjal kirja pannud SIIA.

  • Kas kord nädalas joogatamisest piisab?
    Grupitunni tuntav mõju kestab ca 2-3 päeva, seetõttu oleks hea koos joogatada 2-3 korda nädalas. Et joogatamine kehale-meelele maksimaalselt kasu tooks, on oluline oma regulaarsust/rütmi hoida. Soovitan eri joogavõtted kaasata ka igapäevaellu. Kui soovid leida jooganumeroloogiast lähtuvad personaalsed soovitused, sisesta oma sünnikuupäev SIIA. Täpsemaid selgitusi isikliku praktika kohta küsi oma õpetajalt.

  • Mis on sadhana?
    Sadhana on sügavpuhastav varahommikune joogarituaal, kus peale tavapärase joogatamise loetakse ka Japjit ja lauldakse Veevalaja ajastu mantraid. Sadhana kohta loe lähemalt SIIT.

  • Kas kundalinijooga on raske?
    Kundalinijooga on intensiivne dünaamiline joogastiil, kus võtmeroll on siiski hingamistehnikatel, keskendumisel ja meditatsioonil. Mõne joogataja jaoks on suurimaks väljakutseks teatud asendite võtmine või liikumises püsimine (füüsiline pool), teise jaoks hoopis selili sügavalt lõdvestumine (mentaalne pool). Kõigil on omad väljakutsed ja individuaalne (jooga)tee. Iga tunni saad reguleerida just enda hetkeseisundile sobivaks, võttes nii palju puhkepause kui vaja ja kasutades asendite alternatiive või visualiseerimist. Oluline on eri meelemängude (võrdlemine, analüüs, hinnangud, ülepingutamine, allaandmine, ootused jne) märkamine ja vabastamine. Kundalini jooga on jõukohane kõigile ning eeldab vaid tahet ja järjepidevust kohale tulla!

  • Mis on vaimne nimi (Kaur/Singh)?
    Kundalinijooga õpetajad kasutavad sageli spirituaalset ehk hingenime, mis aitab meeles pidada oma tegelikku olemust ja ülesannet selles elus. Vaimne nimi ei ole staatusemärk, vaid selle juhatust võib kasutada igaüks, kel selleks soov ja valmisolek. Nimi luuakse Yogi Bhajani õpetuste järgi vastavalt sinu sünnikuupäevale ja senisele elukogemusele ning selle taotlemiseks täida ankeet SIIN.
    Minu nimi Simran Preet Kaur tähendab hoitud ja armastatud Jumala printsessi, kes kulgeb väärikalt ja meditatiivselt läbi elu.

Vastused ja lahendused on vaid küsimuse kaugusel: raili@simran.ee.
Sat Nam!