Meditatiivne tervendamine

/Meditatiivne tervendamine
Meditatiivne tervendamine2021-01-11T10:10:02+00:00

Meditatiivne tervendamine on alternatiivteraapia vorm, mis ühendab keha enesetervendus-protsesside käivitamiseks meditatiivse teadvusseisundi ja sügava lõdvestuse seisundi võimsa toime. Seanssi alustame vestlusega, et selgitada välja teemad, mis Sulle muret teevad. Seejärel heidad Sa mugavalt selili ja lõdvestud ning mina viin Su kõrval mediteerides läbi ca 30-minutilise tervendusseansi. Pärast seanssi vestleme, kuidas saad enda tervenemisprotsessi toetada. Seanss kestab kokku 1-1,5 h. Seansi võime teha vahetult peale joogatundi, sinu kodus või Sakura Stuudios Sauel.
Riietu mugavalt ja soojalt ning joo enne ja pärast seanssi klaas sooja vett!
Sobiva aja ja koha leidmiseks kirjuta raili@simran.ee.

  • tervendab või leevendab nii füüsilisi, emotsionaalseid kui vaimseid vaevusi

  • kõrvaldab või leevendab „läbipõlemise“ tagajärgi ja depressiooni

  • vähendab ärevust ja stressi, kõrvaldades neid põhjustavad mustrid

  • aitab üle saada emotsionaalsest traumast ja hingevalust

  • pakub vaimset selgust ja teadlikkuse kasvu

  • aitab parandada une kvaliteeti

  • tugevdab tervist ja elujõudu

  • suurendab sisemist rahu ja tasakaalu

  • stimuleerib isiklikku arengut

2020 lõpuni

35

alates 2021

50

Olenevalt enese- ja sisetundest võid piirduda üksiku seansiga, käia seanssidel aeg-ajalt või teha kindlate intervallidega “kuuri”. Meditatiivse tervendamise toime on iga inimese puhul erinev.

NB! Meditatiivne tervendamine ei ole meditsiiniline ravi ega nõuanne, vaid on alternatiivne või toetav viis tasakaalus tervise saavutamiseks. Meditatiivne tervendamine ei konkureeri tavameditsiiniga ega asenda seda. Meditatiivne tervendaja ei ole tingimata funktsionaalse anatoomia ega keha keemiliste protsesside spetsialist nagu seda on arst. Teisalt ei ole arsti enamasti koolitatud mõistma kui oluline roll tervenemises on meditatiivsel teadvusseisundil ning sügava lõdvestuse seisundil. Need erinevad lähenemised inimese tervisele peaksid tervenemise saavutamiseks teineteist täiendama ja toetama. Tervenemine on protsess, mille käigus keha loomulik terve seisund, meel ja nende dünaamiline suhe maailmaga saavad stimuleeritud, taastatud või loodud.

“Kogesin seansi ajal hästi sügavat lõdvestust. Kui võrrelda teiste teraapiatega, siis see on kliendi jaoks justkui passiivne meetod iseendaga kontakti loomiseks. Sa ei tee justkui mitte midagi, mida ongi tarvis, et sügavustesse jõuda. Loodud väli on seansi ajal hästi toetav.”

Jagatud kogemus

“Ma poleks midagi sellist oodanud, pigem eeldasin, et ei tunne midagi. Seda enam üllatas, et toime oli päris kiirelt rahustav. See meenutas endamisi tehtud meditatsioonide ajal saavutatud sügava lõõgastuse seisundit- ainult, et tervendusseansil saabus see kiiresti ja ilma minupoolse tegevuseta. Seansi lõpus lõõgastusest väljudes ilmus mulle kujutluspilt seoses tööga. Järgmisel hommikul ärgates olin puhanum. Rahustav toime ja mõju enesetundele on võrreldav klassikalise massaaži toimega. Üldine lõõgastus ja soojustunne on sarnane enesetervendusmeetoditega.”

Jagatud kogemus

“Mind hämmastas, et energia liigutamine ja liikumine oli füüsiliselt nii reaalselt tuntav- küll pulseerides, küll lainetena üle keha liikudes. Keha läks justkui käima- miski raputas õrnalt ning järgnes kerge hõljumise ning keerlemise tunne. Teisele ja kolmandale korral eelnesid ka väga selgelt meeldejäävad unenäod, mis kummastavalt aitasid mõista ja lahti harutada minuga toimuvat. Huvitaval kombel nüüd neid probleeme meenutades, mille pärast seanssidel käisin, ei tekita need minus enam ängi. Ei tekita justkui mingit tunnet.
Igatahes tekitasid need seansid rohkemgi huvi kogeda midagi sellist veel, ääretult põnev ja avardav.”

Jagatud kogemus